آیا 6 صفحه حداکثر تعداد صفحات مقاله، شامل ضمائم هم می شود؟
حداکثر صفحات مقاله همراه با ضمائم 6 صفحه می باشد.

آیا چکیده انگلیسی مقالات به زبان فارسی در IEEE explorer نمایه می شود؟
در چند دوره اخیر این کار انجام نشده است.

برای مقالاتی که چند نویسنده دارند، گواهی ارائه محدودیتی برای ارائه دهنده دارد یا خیر؟ (مثلا گواهی فقط به اسم اول مقاله یا واریز کننده وجه داده میشود یا هرکدام از نویسندگان میتوانند ارائه دهند؟)
ارائه مقاله به انتخاب خود شما است، گواهی ارائه به نام تمامی نویسندگان مقاله صادر خواهد شد.

مقالات انگلیسی پذیرفته شده با چه زبانی ارائه میشوند؟
اسلایدهای مقاله های انگلیسی نیز باید به زبان انگلیسی تهیه شود. هنگام ارائه مقاله درصورت وجود فرد یا افراد انگلیسی زبان در میان حضار، مقاله باید به زبان انگلیسی ارائه شود .

آیا فرمت Latex نیز برای ارسال مقالات قابل قبول است؟
کلیه فرمت های word، PDF و Latex قابل قبول می باشند. البته توجه کنید که مقالات باید مطابق فرمت‌های ضمیمه شده در بخش "فراخوان و ازسال مقالات" آماده شوند.

آیا می توان مقاله ای را که به زبان فارسی در کنفرانس پذیرفته شده است، به زبان انگلیسی تبدیل کرد؟
خیر، مقالات پذیرفته شده به زبان فارسی قابل تبدیل به زبان انگلیسی نیستند و درصورت انجام چنین کاری مقاله از روند کنفرانس حذف می گردد.

مقاله من انگلیسی بوده و در comment داوران نوشته شده مقاله فقط درصورت تبدیل به زبان فارسی قابل پذیرش می باشد. آیا می توان متن انگلیسی مقاله را ویرایش کرد و مقاله را به زبان فارسی تبدیل نکرد؟
نویسندگان مقالات به زبان انگلیسی درصورت درخواست داوران به دلیل ایرادات نگارشی متعدد، باید مقاله نهایی خود را به زبان فارسی تبدیل کنند، در غیر اینصورت مقاله از روند کنفرانس حذف می گردد.

اگر هزینه مقاله پرداخت گردد آیا برای شرکت در کنفرانس مجددا باید هزینه ای پرداخت شود؟
هزینه ثبت نام مقاله برای شرکت یک نفر از نویسندگان مقاله در کنفرانس جهت ارائه مقاله می باشد و شامل شرکت در مراسم افتتاحیه، اختتامیه و تمامی جلسات کنفرانس، پذیرایی ها، سه روز ناهار و دریافت کیف و مدارک کنفرانس است. نویسندگان دیگر جهت شرکت در کنفرانس و دریافت گواهی جداگانه باید هزینه شرکت در کنفرانس را پرداخت کنند.

برای ارسال فایل نهایی مقاله به کنفرانس آیا باید فایل تایید شده از طرف IEEE را که به پست الکترونیک ما ارسال می شود، در سایتupload کنیم؟
بله، حتما باید در فایل pdf، تاییدیه IEEE وجود داشته باشد. برای انجام تست آن، باید فایل pdf خود را باز کرده و در گزینه file > Properties > Description متن زیر را مشاهده کنید:
Application: Certified by IEEE PDFeXpress at ….

هنگامی که فایل pdf خود را در سایت pdf-eXpress ، upload می کنم پیام خطا برای من ارسال می شود با اینکه مقاله را همانند فرمت گذاشته شده در سایت ویرایش کرده ام؟
اگر به شما خطای bookmark می دهد لطفا روند زیر را دنبال کنید:
AdobePDF > Change Conversion Settings > Bookmarks > Convert Word Headings to Bookmarks.
اگر خطای not embedded fonts می دهد باید هنگام تبدیل فایل word به pdf با استفاده از دستور print و انتخاب Adobe PDF روند زیر را دنبال کنید: (لطفا برای تبدیل فایل Word به PDF از save as استفاده نکنید)
Properties > Adobe PDF
Setting > Edit > Embed
اگر خطای وجود لینک در مقاله می دهد روی تمامی لینک ها (که اغلب پست های الکترونیک و سایت هایی که در مراجع به آنها اشاره شده هستند) راست کلیک کرده و گزینه Remove Hyperlink را انتخاب کنید
توجه داشته باشید که فایل word نباید حاوی header، footer و یا شماره صفحه باشد.
بعضی اوقات در هنگام pdf کردن مقالات، عنوان مقاله و نام نویسندگان که درون کادر قرار گرفته در pdf حذف می شود، اگر چنین اتفاقی افتاد کادر را حذف کنید و مجددا عناوین را بدون کادر تایپ کنید.

اگر نرم افزار Adobe PDF نداشته باشیم برای pdf کردن مقالات از چه نرم افزار های دیگری می شود استفاده کرد؟
می توانید در سایت pdf-eXpress فایل word مقاله خود را upload کنید.
می توانید نرم افزار Do pdf را که حجم کمی هم دارد از اینترنت دانلود کنید.

آیا می توان در چند کارگاه ثبت نام کرد؟
برای شرکت در هر کارگاه باید هزینه مربوط به همان کارگاه – جدا از هزینه ثبت مقاله یا شرکت کنندگان آزاد – را پرداخت کنید. اما برای شرکت در چند کارگاه، محدودیتی وجود ندارد به شرطی که ساعات برگزاری کارگاهها با یکدیگر تداخل نداشته باشد.

اگر نویسنده ای بیش از یک مقاله داشته باشد و همه را خودش بخواهد ارائه دهد آیا برای تک تک مقالات باید هزینه ثبت نام جداگانه بپردازد؟
بله، نویسندگانی که بیش از یک مقاله پذیرفته شده دارند، می بایست برای ثبت هر مقاله یک ثبت ¬نام جداگانه انجام دهند.